DostGame
DostGame 29 Ocak 2024 02:37:37

Pantheon Rün S13-Pantheon Rün Build

Pantheon Rün S13-Pantheon Rün Build

  Türkçe karşılığı Efsaneler Ligi olan League of Legends Riot Games tarafından 2009 yılında geliştirilip sunulmuştur. İlk olarak ‘’League of Legends: Clash of Fates’’ adı ile piyasaya sunulmuştur. League of Legends yani oyuncuların kendi arasında bahsettiği kısaltmasıyla LOL, MOBA türü strateji oyunudur. Oldukça ilgi gören bu oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients’den örnek alınarak yapılmıştır. Aynı zamanda oyunun baş tasarımcısı, Defense of the Ancients kısaca DotA haritasını tasarlayan ve piyasaya süren Steve Feak adlı oyun tasarımcısıdır. Pantheon Rün S13-Pantheon Rün Build başlığından da anlayabileceğiniz üzere bu yazımızda sizlerle bir LOL karakteri olan Pantheon’dan ve rünlerinden bahsedeceğiz.  

Pantheon 

  Pantheon savaşın durdurulamayan gücü olarak bilinir. Yaşanması güç olan Atreus Targon Dağı’nın yamaçlarında dünyaya gelen Pantheon adını savaş takımyıldızı Pantheon’un bir yıldızından alıyor. Pantheon’un birçok rakibi vardır.  Bunlardan bazıları zayıf karakterler olsa da güçlü rakipleri de vardır. Güçlü rakipleri Olaf, Shen, Elise, Valibear, Darius ve Malphite’dir.

Pantheon Rünleri

  1. Pantheon rün çeşitliliğine sahip bir karakterdir. Pantheon isabet ve ilham rünlerine sahiptir. Pantheon’un isabet rünleri ilham rünlerine nazaran daha çok tercih edilir. Pantheon’un isabet rünlerinde en çok tercih edilen dört rünü ilham rünlerinde ise en çok tercih edilen iki rünü vardır.
  2. İsabet rünlerinde en çok tercih edilen rün yenilmez rünüdür. Yenilmez rünü %100 oran ile tercih edilir.
  3. Aynı zamanda yine isabet rünlerinden olan zafer rünü de %100 oran ile tercih edilir.
  4. İsabet rünlerinde en çok tercih edilen üçüncü rün efsane: sıvışma rünüdür. Efsane: sıvışma rünü %71 oran ile tercih edilir.
  5. Yine isabet rünlerinden olan ve en çok tercih edilen rünlerden olan son darbe rünü %63 oran ile tercih edilir.
  6. İlham rünlerinde ise en çok tercih edilen rün kozmik sezgi rünüdür. Kozmik sezgi rünü %100 oran ile tercih edilir.
  7. İlham rünlerinde en çok tercih edilen ikinci rün ise sihirli pabuçlar rünüdür. Sihirli pabuçlar rünü %96 oran ile tercih edilir.

Bu yazımızda sizlere Pantheon’dan ve rünlerinden bahsettik. Ancak League of Legends oyunu sıklıkla oynadığı için bu oranlarda küçük değişmeler olabilir. Ancak yine de en çok tercih edilen rünler bunlardır. Sizler de bahsettiğimiz Pantheon Rünleri’ nden istediğinizi tercih edebilirsiniz.