Nocturne CT S13 - Nocturne Counterları S13

Nocturne CT S13 - Nocturne Counterları S13

Nocturne CT S13 - Nocturne Counterları S13

Lol’ün öne çıkan karakterlerdinden biri de Nocturne’dir. Farklı özellikleri onu diğer şampiyonlardan ayırt etse de her kahraman gibi onun da artı ve eksi yönleri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Nocturne CT S13 - Nocturne Counterları S13 konusundan bahsederek Nocturne’nin hangi şampiyonlar karşısında daha zayıf kaldığından bahsedeceğiz.

Nocturne

Nocturne’nin sevilen özelliklerinden bir tanesi Umbra Bıçakları’dır. Bu özellik ile kahramanımız birkaç saniyede bir çevresindeki rakiplere fiziksel hasar vermektedir. Ayrıca Karanlık Örtüsü özelliği kullanıldığında ise Nocturne büyülü bir bariyer yaratmakta ve gölgeler arasında kaybolmaktadır.

Nocturne Counterları

  1. Qiyana: Nocturne’nin Qiyana karşısındaki koridor kazanma oranı %15,88 olarak hesaplanmıştır. Aynı şampiyon karşısındaki maç kazanma oranı ise %80 gibi oldukça yüksek bir rakam olsa da bu Nocturne’nin Qiyana karşısında zayıf olmasına engel değildir.
  2. Skarner: Nocturne, Skarner karşısında %43,75 ihtimalinde bir koridor kazanma oranına sahiptir. Aynı şampiyon karşısında maç kazanma oranı ise oldukça yüksek olup bu seviye %93,75’tir.
  3. Diana: Şampiyonumuzun Diana karşısındaki koridor kazanma oranı %43,87 iken maç kazanma oranı %44,09’dur.
  4. Lillia: Nocturne, Lillia karşısında %43,73 seviyesinde bir koridor kazanma oranına sahiptir. Aynı şampiyon karşısındaki maç kazanma oranı ise %44,58 olarak kayıtlara geçmiştir.
  5. Karthus: Nocturne, Karthus’a karşı %46,43 oran ile koridor kazanmaktadır. Aynı şampiyon karşısındaki maç kazanma oranı ise %51,19 olarak hesaplanmıştır.
  6. Kindred: Nocturne’nin Kindred karşısındaki koridor kazanma oranı %46,7 seviyesindedir. Bu şampiyon karşısındaki maç kazanma oranı ise %58,56 dir.
  7. Nunu ve Willump: Nocturne’nin Nunu ve Willump karşısındaki koridor kazanması %46,81 iken maç kazanması %48,94 seviyesindedir.
  8. Nidalee: Kahramanımızın Nidalee karşısındaki koridor kazanma oranı %46,95 iken maç kazanma oranı %81.3 gibi yüksek bir seviyededir. Buna rağmen Nocturne, Nidalee karşısında zayıf kalmaktadır.
  9. Jarvan IV: Nocturne’nin Jarvan karşısında koridor kazanma oranı %47,45 iken maç kazanma oranı %55,92 seviyesindedir.

Bu yazımızda sizlere Nocturne Counterları hakkında bilgiler verdik. Nocturne’nin hangi şampiyon karşısında hangi oranla koridor ve maç kazandığını bu bilgilerden kolayca anlayabilirsiniz.

 

Dost Game